Cristi Borcea, șocat de situația lui Dinamo: „Mi-au dat lacrimile!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat sâmbătă, 16 decembrie 2023, ora 10:33,
Cristi Borcea
Cristi Borcea

Cristi Borcea a vorbit recent despre Dinamo. Fosta sa echipă va juca luni seară împotriva ultimei clasate, FC Botoșani.

Fostul acționar al „Câinilor” a declarat că stiuația actuala a echipei l-a îngrijorat puternic. Iată cum a comentat criza prin care trece formația din „Ștefan cel Mare”.

„Mi-au dat lacrimile!”

Când am auzit declarația lui Iftime, că trage obloanele dacă nu bate pe Dinamo, mi-au dat lacrimile. Ar trebui ca, în al 12-lea ceas, cei care conduc să se mai uite în arhivă, să vadă ce a fost Dinamo.

Când eram pe locul 2, suporterii ne umpleau gardurile cu mesaje. Sper să aducă jucători, să facă transferuri și să salveze ce mai e de salvat. Cred că vor reuși, sper, îmi doresc asta”, a declarat Cristi Borcea pentru prosport.ro.

cristi borceadinamo