Cristiano Bergodi își încurajează elevii după două eșecuri la rând: „Putem pune probleme oricărei echipe”

Spesi OSK va întâlni, vineri, de la ora 18:45, pe stadionul din Sfântu Gheorghe, CS Mioveni, în Etapa a 9-a a Superligii.
„Putem pune probleme oricărei echipe din acest campionat”, este con vins Cristiano Bergodi
Formația antrenată de Cristiani Bergodi vine după două eșecuri în campionat, 1-2 acasă cu Rapid și 0-1 în deplasare cu FC U Craiova 1948.
Antrenorul Cristiano Bergodi recunoaște că e normal ca elevii lui să nu aibă un moral bun, în acest context, dar s-a arătat încrezător că ei pot obţine o victorie cu CS Mioveni.
„Cu jucătorii vorbesc zilnic, nu e aşa o mare problemă. E normal să nu aibă un moral atât de bun pentru că în şase zile am avut două înfrângeri, dar noi trebuie să ne gândim întotdeauna pozitiv, să nu fim descurajaţi, demoralizaţi, pentru că echipa joacă.
Băieţii trebuie să înţeleagă şi să conştientizeze acest lucru. Putem pune probleme oricărei echipe din acest campionat şi trebuie să avem încredere şi să încercăm să câştigăm acest meci cu Mioveni”, a declarat Bergodi.
Cristiano Bergodi le cere fanilor lui Sepsi să vină în număr cât mai mare în tribune
Tehnicianul italian speră ca echipa sa să beneficieze de suportul fanilor, care să vină în număr cât mai mare pe stadionul din Sfântu Gheorghe.
„Sperăm că suporterii noştri vor veni din nou, pentru că ne încurajează şi asta e important. Nu ştiu câţi pot veni mâine pentru că e zi de muncă, dar vom vedea. Din partea noastră trebuie să dăm totul pe teren şi să nu ne gândim la altceva. Vom încerca să câştigăm şi să avem o prestaţie bună, lucru care s-a dovedit că îl putem face pe teren”, a mai adăugat italianul.
CS Mioveni a fost preluată de Flavius Stoican după etapa a 6-a, iar de atunci echipa a remizat la Ploiești, 0-0 cu Petrolul, și acasă, 1-1 cu UTA.