Cum s-au descurcat adversarele CFR-ului din Conference League, în meciurile de campionat

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 25 octombrie 2021, ora 00:00,
JABLONEC – CFR CLUJ

AZ Alkmaar a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0, de Groningen, în etapa a 10-a a campionatului olandez de fotbal.

Golurile au fost marcate de Ngonge (20) și de De Leeuw (71). AZ Alkmaar ocupă locul 11, cu 12 puncte, la egalitate cu Cambuur, de pe locul 12. Groningen este pe locul 15, cu zece puncte.

În schimb, în Danemarca, Randers a învins-o pe Aarhus, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în etapa a 13-a a campionatului. Brandhof a marcat în propria poartă, în minutul 19. Randers este pe locul 3, cu 24 de puncte, iar Aarhus, pe 8, cu 15 puncte.

A patra echipă din această grupă, Jablonec, a fost învinsă, în deplasare, cu 5-0, de Viktoria Viktoria Plzen, în etapa a 12-a a campionatului Cehiei. Jablonec este pe locul 12, cu 11 puncte.

CFR Cluj a fost învinsă, joi seară, pe teren propriu, scor 0-1, de echipa olandeză AZ Alkmaar, într-un meci din etapa a treia a Grupei D a Conference League. Golul a fost marcat de Karlsson, în minutul 18.

Etapa a patra programează, la 4 noiembrie, de la ora 19.45, partidele AZ Alkmaar – CFR Cluj şi Randers – Jablonec.