Daniel Isăilă, o nouă victorie în Emirate! La câte puncte se află de Cosmin Olăroiu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 08 ianuarie 2022, ora 17:19,
Daniel Isăilă

Bani Yas, echipa pregătită în acest moment de românul Daniel Isăilă, a câştigat un nou meci în campionatul din Emiratele Arabe Unite, unde mai antrenează şi Cosmin Olăroiu.

Trupa lui Daniel Isăilă a câştigat partida din deplasare, cu Ittihad Kalba, scor 3-1. Scorul la pauză a fost de 2-0, în meciul din etapa a 13-a a campionatului din Emirate.

Citeşte şi Caz şocant! Un sportiv a murit după ce s-a împuşcat accidental în abdomen

Golurile partide au fost marcate de către Alhammadi, în minutele 2 şi 70, Thelin, în minutul 25, respectiv Mlapa, în minutul 63, pentru gazde.

În urma acestui rezultat, echipa românului Isăilă a urcat pe locul 6 în clasament, unde a acumulat 18 puncte din 13 jocuri. Cosmin Olăroiu se află peste Isăilă în clasament. Acesta se situează cu Al Sharjah pe poziţia a 4-a în campionat, cu 20 de puncte.

Citeşte şi Rapid, adio de la Florin Andone! Antrenorul de la Cadiz a făcut anunțul