Darius Olaru a vorbit despre posibila sa despărțire de FCSB: „Sunt profesionist! Voi pleca și eu!”-Ce a declarat mijlocașul „Roș-albaștrilor”!

Articol de Mihai Dragomir - Publicat luni, 15 august 2022, ora 09:35,
Darius Olaru

FCSB s-a impus seara trecută cu scorul de 3-2 în fața celor de la Chindia Târgoviște. Darius Olaru, intrat după pauză pentru a revitaliza jocul echipei sale, a vorbit la finalul partidei despre ratarea sa incredibilă de la ultima fază.

De asemenea, Darius Olaru a vorbit și despre posibila sa plecare de la FCSB.

„Cât este nevoie de mine voi fi aici, când va veni momentul voi pleca și eu!”

„Un meci dificil, un adversar foarte bun, Ne bucurăm că am reușit să întoarcem rezultatul. Cred ca s-au retras foarte mult. Și în prima repriza am avut niște situații foarte bune, dar mă bucur că am reușit să întoarcem scorul.Ma gândeam doar la victorie, cred eu ca au marcat la singurele ocazii pe care le-au avut. Au avut șansă.

Mă gândeam doar să îmi ajut echipa, să intru bine, cred eu că asta ne lipsea. Nu m-am gândit niciodata la transfer, sunt aici, sunt profesionist, dau totul pentru echipă. Cât este nevoie de mine voi fi aici, când va veni momentul voi pleca și eu. Deocamdată avem un meci foarte important joi, cred eu că doar pe asta trebuie să ne focusăm, să ne calificăm în grupe. (n.r – despre ratare) Nu prea mă așteptam să primesc mingea, după am fost sigur pe mine și am deschis prea mult latul”, a declarat Darius Olaru, după victoria cu Chindia.

FCSB va juca joi, 18 august, în play-off-ul Conference League contra celor de la Viking FK. Partida va avea loc la București, de la ora 21:30.