Darius Oroian își mușcă pumnii după remiza cu Farul: „Meritam să câștigăm”

Articol de Gabriel Ion - Publicat vineri, 05 aprilie 2024, ora 22:36,
Sepsi – Farul 1-1

Sepsi și Farul au remizat, 1-1, în primul meci din etapa a 3-a a play-off-ului Superligii.

„Meritam să câștigăm”, a spus Darius Oroian după Sepsi – Farul 1-1

Oaspeții au deschis scorul în minutul 44, prin Louis Munteanu, dar câteva zeci de secunde mai târziu Sepsi a egalat datorită reușitei lui Paul Safranko.

Echipa gazdă a avut două goluri anulate: în minutul 40, când reușita lui Darius Oroian a fost anulată pentru fault în atac, și în minutul 58, când golul lui Andres Dumitrescu nu a fost validat din cauza unui ofsaid.

La finalul meciului, Oroian și-a manifestat nemulțumire. „Nu sunt în măsură să comentez, dar se vede că am dat în minge. Este și jocul psihic în această situație. Eu cred că meritam să câștigăm. Știam că este un meci important. Cred că s-a văzut asta în jocul nostru.

Trebuie să câștigăm cât mai multe puncte. A fost un meci cu o atmosferă foarte bună. Asta e decizia arbitrilor, trebuie să o respectăm. Ce să zic? Asta este”, a declarat Darius Oroian.