Declarațiile lui Cristi Balaj după înfrângerea suferită de CFR Cluj în duelul cu FCSB

Articol de Mihai Popescu - Publicat marți, 07 februarie 2023, ora 20:49,
Cristian Balaj

CFR Cluj a fost înfrântă în meciul cu FCSB, scor 0-1, în etapa a 24-a a Ligii 1 și a pierdut, astfel, primul loc în campionat.

Cristi Balaj, președintele echipei CFR Cluj, a oferit mai multe declarații în urma înfrângerii.

El a spus că se aștepta ca roș-albaștrii să își revină rapid după înfrângerea suferită în duelul cu Farul și să fie motivați să dovedească de ce sunt capabili.

”(n.r. poate că nu vă așteptați ca FCSB să revină așa de puternică după înfrângerea cu Farul) Ne așteptam. E o regulă, când pierzi pui capul în pământ și atunci vin și rezultatele. Știam că FCSB va fi mult mai motivată după acea înfrângere, dorind să își ia revanșa față de suporteri, finanțator.

Probabil că jocul lor a fost cel mai bun din ultima perioadă. Ne-au dominat în prima repriză, au jucat mai bine. Nu știu ce a făcut Dan Petrescu la pauză, echipa noastră în repriza a doua a fost mai bună decât FCSB, cu ocazii de gol.

Nu întâmplător, portarul lor, ca și al nostru, a fost remarcat. A venit neașteptat acel gol. În prima repriză ar fi fost o normalitate”, a spus Cristi Balaj, potrivit ProSport.

CFR Cluj se află pe locul doi în Liga 1, cu 50 de puncte, iar FCSB se află pe locul 4, cu 44 de puncte.