Dennis Man a încercat driblingul carierei în meciul cu Spezia. Cristiano Ronaldo ar fi fost invidios

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 27 februarie 2021, ora 21:03,
Dennis Man
Dennis Man

Dennis Man a intrat în locul lui Valentin Mihăilă, în minutul 79 al meciului dintre Parma și Spezia, 2-2.

Fostul jucător al FCSB-ului s-a remarcat în 4 rânduri până la finalul partidei. Man a primit o pasă de la mijlocul terenului, dar i-a sărit mingea, iar portarul de la Spezia a avut timp să iasă.

Cu șapte minute înaintea timpului regulamentar de joc, Man a recuperat o un balon, a pasat, apoi a sprintat în speranța că va reprimi balonul, dar un fundaș de la Spezia a respins.

În prelungirile confruntării, Dennis Man a încercat un dribling în fata lui Erlic, dar adeversarul l-a deposedat.

Parma a înregistrat al doilea rezultat consecutiv de 2-2. Parma rămâne pe locul 19, penultimul, în Serie, cu 15 puncte.

realitateaparma2-2dennis manspezia