Dennis Man este optimist înainte de meciul cu Belarus: „Simţim că suntem mai uniţi, suntem o familie”

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat duminică, 26 martie 2023, ora 09:21,
Dennis Man
Dennis Man

Naţionala de fotbal a României a învins Andorra cu 2-0 (1-0), pe Estadi Nacional din Andorra la Vella, Dennis Man deschizând scorul în minutul 35.

Simţim că suntem mai uniţi, suntem o familie”, a spus Dennis Man după victoria cu Andorra

Fotbalistul legitimat la echipa italiană Parma a declarat că se aştepta la o replică agresivă şi un joc incomod din partea adversarilor şi este fericit că prima reprezentativă se întoarce acasă cu trei puncte.

Ştiam că întâlnim un adversar incomod, aşa că ne bucurăm că am reuşit să luăm cele trei puncte. Ne aşteptam la un meci închis, dar e bine că am marcat în prima repriză şi ne-am făcut jocul mai uşor.

Eu sunt bine, nu am probleme medicale, ştiam că va fi un meci dur, cu adversari care caută să şicaneze, dar sunt fericit că am reuşit să plecăm cu cele trei puncte din Andorra”, a spus Man.

Nu mă gândesc să fiu golgheter în preliminarii, vreau să intru în joc şi să ajut echipa. Dar mă bucur că am reuşit să marchez în această seară. Important este că am luat cele trei puncte.

Ne-am simţit ca acasă pot să spun, le mulţumim suporterilor că vin alături de noi peste tot. Şi mă bucur că nu i-am dezamăgit azi”, a adăugat mijlocașul.

Man a subliniat că naţionala va da totul pentru a câştiga şi partida cu Belarus, programată, marţi, pe Arena Naţională din Capitală. „Toţi simţim că suntem mai uniţi, suntem o familie.

Ne bucurăm că suntem împreună, avem încredere în noi şi sperăm ca peste trei zile să continuăm forma bună şi să câştigăm cu Belarus. Vom pregăti meciul cât putem de bine şi vom da totul pentru a câştiga”, a explicat Man.