Dică e atacat dur de un fost coleg de la Steaua: „Nu schimbi cel mai bun om după 45 de minute!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 08 mai 2018, ora 20:07,
FOTBAL: STEAUA BUCURESTI-FC BOTOSANI, LIGA 1 (08.11.2015)

Nicolae Dică e aproape să piardă titlul cu FCSB, iar fostul mijlocaș al roș-albaștrilor nu are parte de liniște pe finalul unui sezon plin de tensiune.

Florin Lovin, impresarul lui Constantin Budescu, nu a ezitat să-și atace dur fostul coleg de la Steaua, pe care îl critică pentru schimbarea mijlocașului, la pauza meciului de la Iași, pierdut de roș-albaștri, scor 0-1.

Mai mult, Lovin dă de înțeles că schimbările la FCSB le face Gigi Becali.

„E incredibil să nu-ți urmărești interesul!”

„E incredibil ce se întâmplă! Nu înţeleg atitudinea antrenorului sau a patronului. Nu ştim exact cine face aceste schimbări. Ca patron sau ca antrenor, e incredibil să nu-ţi urmăreşti interesul. Nu ai cum să scoţi un jucător ca Budescu şi să strici o relaţie cu el.

Nu poți schimba cel mai bun om după 45 de minute. Nu este benefică nimănui o astfel de atitudine. Budescu a spus public mereu ce a avut pe suflet. I-a spus și patronului că mai bine stă pe bancă și intră 15 minute pe final decât să fie scos după pauză. Ăștia sunt niște jucători care poate nu se antrenează cum trebuie, dar când joacă pot decide meciuri mereu”.