Dragoș Grigore a vorbit despre meciul cu CFR Cluj! Care este punctul forte al Rapidului

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat miercuri, 26 octombrie 2022, ora 18:21,
Dragoș Grigore

Superliga continuă în week-end cu Etapa a 16-a, prima a returului, cel mai interesant meci fiind Rapid – CFR Cluj.

Dacă vom avea aceleași agresivitate pozitivă și dăruire ca în meciul cu Farul, vom câștiga”, a spus Dragoș Grigore

Partida este programată duminică, 30 octombrie, de la ora 21:00, pe Stadionul Rapid-Giulești. În tur, CFR Cluj s-a impus cu 1-0, prin golul marcat în mintul 18 de Yuri, dar oaspeții au ratat un penalty, în minutul 90+8, prin Alexandru Albu.

În acest moment, Rapid ocupă locul 2 în clasament, cu 29p, iar CFR Cluj este a treia, cu 28p, dar are și două meciuri restante.

Fundașul Dragoș Grigore a prefațat meciul și spune că Rapid se bazează pe agresivitatea pozitivă din meciul cu Farul. „Duminică ne așteaptă un meci dificil, deschis oricărui rezultat, din punctul meu de vedere. Va trebui să fim apți 100% atât din punct de vedere fizic, cât și mental.

Dacă vom repeta ce am făcut în meciul cu Farul, când am avut agresivitate pozitivă și dăruire, din primul până în ultimul minut, cred că vom reuși să câștigăm cele trei puncte.

CFR câștigă campionatul de ani de zile datorită grupului, datorită stilului de joc. Ne va aștepta un meci foarte dificil, însă vom intra pe teren cu gândul de a câștiga.

Sper că va fi un stadion arhiplin. Rapid are un obiectiv intermediar, acela de a intra in play-off. Deocamdată, ne gândim doar la asta”, a spus Dragoș Grigore pentru Digi Sport.