Eroul Craiovei, din meciul cu Chindia, disputat în Cupa României: „Ne-am luat revanșa”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat miercuri, 03 martie 2021, ora 00:07,
victorie craiova

Universitatea Craiova s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce și-a luat revanșa în fața Chindiei. Sâmbătă, formația dâmbovițeană o învingea pe Craiova cu 1-0, în campionat.

Unicul gol al meciului disputat marți seară, în sferturile de finală ale Cupei României a fost marcat de Alexandru Cîmpanu, în minutul 25.

Este o revanșă. Ne-am dorit foarte mult să câștigăm, pentru că sâmbătă am pierdut. Ne bucurăm că am făcut un meci bun, ne-am creat multe ocazii. O luăm mei cu meci, nu ne gândim acum la trofeu. Nu știu dacă suntem favoriți.

Nu vreau să vorbes despre contractul meu„, a declarat Cîmpanu, la finalul meciului.

cimpanuCuparealitateacraiova1-0chindia