EXCLUSIV | Dennis Man și Valentin Mihăilă, obligați să revină în Serie A: „Dacă nu promovează sezonul acesta, aleluia”

Sezonul 2021-2022 al Ligii a 2-a din Italia va debuta în această seară. Parma, echipa la care sunt legitimați Dennis Man și Valentin Mihăilă, va deschida runda, în deplasare, cu Frosinone.
„Ambii jucători sunt talentați și de perspectivă. Eu zic că Parma a făcut o afacere foarte bună. Dar să vedem acum, pentru că vor juca în Liga a 2-a. Trebuie să promoveze. Dacă Parma nu promovează sezonul acesta, aleluia. Viitorul lor este sumbru.
Stimulentul este promovarea. Liga a 2-a italiană este foarte grea. Bătălia la promovare este dură. Sunt fotbaliști buni acolo„, a declarat Aurel Beldeanu (70 de ani), fost mare fotbalist al Craiovei Maxima, în exclusivitate, pentru Realitatea Sportivă.
Meciul Frosinone – Parma este programat vineri, 20 august, de la ora 21:30. Dennis Man are șanse mari să fie titular, în timp ce Valentin Mihăilă este indisponibil, din cauza unei probleme medicale.
Citește și DENNIS MAN, ADEMENIT DE BANII ARABILOR: ,,ÎI DĂDEA ATÂT PE SEZON”