EXCLUSIV | Susținere pentru antrenorii fără licența PRO, din Liga 1: ”Este și mârlănie și măgărie”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 30 septembrie 2021, ora 15:30,
ANTRENORI
ANTRENORI

Tudor Iacov, președintele clubului Progresul București, a vorbit despre situația antrenorilor care nu deţin licenţa Pro.

Potrivit noului regulament, antrenorii fără licență PRO nu mai au voie să dea indicații de pe margine sau să se prezinte la interviuri și conferințe de presă.

„Rezultele echipei naționale sunt dezastruoase. Gândiți-vă ce a putut să facă cu Mirel Rădoi, n-am nimic cu el, e problema lui, dar a antrenat cu dispensă de la UEFA că nu avea licență PRO. Acum tu vii să te răzbuni pe antrenorii din campionatul intern care nu au licență PRO când tu o jumătate de an ai făcut chestia asta?! Nu se poate așa ceva! Este și mârlănie și măgărie și cum vrei s-o iei. Este o chestie de bun-simț”, a declarat Tudor Iacov, în exclusivitate, la Realitatea Sportivă.

Cei patru antrenori din Liga I care nu deţin licenţa Pro sunt: Mihai Iosif (Rapid), Marius Croitoru (FC Botoşani), Ilie Poenaru (Academica Clinceni) și Andrei Prepeliţă (FC Argeş).

Citește și EXCLUSIV | ACUZE EXTREM DE DURE: „POLITICUL SE IMPLICĂ ÎN MOD DIRECT ÎN FOTBAL”. CARE SUNT INTERESELE

fotbalmihai iosifandrei prepelitamarius croitorurealitatealicenta protudor iacovilie poenaruexclusiv