FCSB a anunțat despărțirea de 4 jucători
Articol de Gabriel Ion - Publicat miercuri, 24 iunie 2026, ora 16:30,

Clubul de fotbal FCSB a anunțat, miercuri, că jucătorii Baba Alhassan, David Kiki, Mamadou Thiam și Daniel Graovac nu vor continua în tricoul roș-albastru în sezonul 2026-2027.
Înaintea lor au mai plecat Darius Olaru, Lukas Zima și Ionuț Cercel
Mijlocașul Baba Alhassan a disputat 26 de jocuri în sezonul recent încheiat.
Fundașul David Kiki a adunat doar 4 partide în ultima ediție a Superligii.
Atacantul Mamadou Thiam a jucat 32 de partide și a marcat 5 goluri.
Fundașul Daniel Graovac 20 de partide în campionatul trecut.
FCSB s-a despărțit deja de căpitanul Darius Olaru (Union Saint-Gilloise), de portarul Lukas Zima (Petrolul Ploiești) și de fundașul Ionuț Cercel (Farul).