FCSB şi Rapid au terminat la egalitate, scor 2-2

Articol de Mihai Popescu - Publicat sâmbătă, 20 aprilie 2024, ora 21:57,
Rapid – FCSB 4-0

FCSB a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, duelul Rapid, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii.

Peste 45.000 de spectatori au urmărit meciul pe Arena Națională. FCSB a deschis scorul prin Florinel Coman, anulat pentru offsaid în minutul 3.

Darius Olaru a înscris primul gol al partidei în minutul 10, dar Rapid a egalat în minutul 12 prin Krasniqi, iar Albion Rrahmani a înscris în minutul 16.

În minutul 21 a marcat Hasani pentru Rapid, însă golul a fost anulat pentru ofsaid la Rrahmani. Miculescu a lovit prost balonul cu capul în minutul 39, din careul mic, trimiţând peste poartă. În repriza secundă, Alexandru Băluţă a intrat pe teren, iar acesta a egalat în minutul 57, din pasa lui Radunovic.

Aioani a intervenit, în minutul 64, la şutul lui Florinel Coman, iar meciul s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

FCSB ocupă primul loc în clasament, cu 45 de puncte, iar Rapid e pe locul 5, cu 29 de puncte.