FOTO | Ianis Hagi s-a accidentat în timpul unui meci din Cupa Scoției. Oficialii clubului Rangers, panicați

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat vineri, 21 ianuarie 2022, ora 23:58,
Ianis Hagi, accidentat. Foto: Profimedia

Ianis Hagi s-a accidentat la meciul pe care echipa Glasgow Rangers l-a jucat vineri, cu Stirling Albion, în 16-imile Cupei Scoţiei cu scorul de 4-0.

Internaționalul român s-a ciocnit de un adversar, Jordan McGregor, Hagi accidentându-se la genunchi, în minutul 14 al meciului de pe Ibrox Park. Ianis Hagi a primit îngrijiri pe teren, a reintrat pe teren, însă după trei minute a făcut semn antrenorilor că nu mai poate continua meciul, fiind înlocuit cu debutantul Alex Lowry.

Golurile au fost marcate de Lowry (31), Tavernier (37), Itten (59) și Sakala (86). În clasamentul din Scoția, Rangers este lider, cu 52 de puncte, la patru peste rivala Celtic Glasgow, după 21 de etape.