FOTO | Umilinţă supremă pentru Deian Sorescu! Ce i-au făcut fanii după ruşinea cu Mioveni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 16 decembrie 2021, ora 20:40,
Deian Sorescu

Dinamo a pierdut din nou în Liga 1. ,,Câinii” au fost învinşi la Mioveni, scor 1-2, după ce au condus aproape tot meciul.

Golurile întâlnirii de pe stadionul ,,Orăşenesc”, din Mioveni, au fost marcate de către Deian Sorescu, în minutul 62 al jocului, din lovitură de la 11 metri, respectiv Moussa Sanoh, pentru gazde, în minutul 90+3, din penalty, respectiv Bogdan Rusu, în minutul 90+5.

În urma rezultatului înregistrat la Mioveni, Dinamo a răma doar cu 12 puncte în clasamentul Ligii 1, unde se află pe locul 15.

Înfrângerea cu CS Mioveni a avut urmări grave în tabăra dinamovistă. Suporterii, nemulţumiţi de prestaţia lui Deian Sorescu, au recurs la un gest incredibil prin care l-au umilit pe jucătorul de 24 de ani. Aceştia l-au dezbrăcat pe fotbalist de tricou şi i l-au aruncat apoi, revoltaţi fiind de rezultatul cu CS Mioveni.

Citeşte şi Dinamo, îngenuncheată la Mioveni! ,,Câinii” pierd în prelungiri meciul