Gică Hagi, anunț despre gravitatea accidentării lui Ianis: „Are o lovitură importantă”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 22 ianuarie 2022, ora 19:20,
Ianis Hagi. Foto: Profimedia

Gică Hagi, tatăl lui Ianis, a vorbit despre accidentarea suferită de internaționalul român. Ianis Hagi s-a accidentat la meciul pe care echipa Glasgow Rangers l-a jucat vineri, cu Stirling Albion, în 16-imile Cupei Scoţiei cu scorul de 4-0.

„Da, are o lovitură importantă. Încă nu s-au decis, se așteaptă să facă un RMN. Sperăm să nu fie… să fie bine. Să fie doar o contuzie puternică. A fost o lovitură puternică, cu fundașul. Se așteaptă decizia medicală, și el așteaptă”, a spus Gică Hagi, în cadrul unei conferințe de presă.

Internaționalul român s-a ciocnit de un adversar, Jordan McGregor, Hagi accidentându-se la genunchi, în minutul 14 al meciului de pe Ibrox Park. Ianis Hagi a primit îngrijiri pe teren, a reintrat pe teren, însă după trei minute a făcut semn antrenorilor că nu mai poate continua meciul, fiind înlocuit cu debutantul Alex Lowry.

Ianis Hagi are 4 goluri și 4 pase decisive pentru Rangers în acest sezon, în 27 de meciuri.