Gică Hagi, savuros după prima victorie în Liga 1 cu Farul: ,,Îmi aduc aminte de când am jucat cu americanii”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 25 iulie 2021, ora 21:29,
Gică Hagi
Gică Hagi

Gheorghe Hagi, antrenorul Farului Constanţa, a reacţionat la finalul jocului pe care echipa sa l-a câştigat în Liga 1, contra echipei lui Mihai Teja.

Farul Constanţa s-a impus cu scorul de 2-0, graţie reuşitelor lui Jefte Betancor, din minutul 55 şi Adi Petre, din minutul 81.

Gică Hagi se declară foare bucuros de rezultatul din acest meci şi spune că şi-a adus aminte de America, la cât de cald a fost în prima repriză a jocului de la Ovidiu.

,,S-a întâmplat un lucru important pentru Dobrogea, pentru Constanța. Am ajuns la un consens, e o singură echipă. Avem și noi suporteri, suntem și noi iubiți, și noi îi iubim. Împreună vrem să facem un joc frumos și să le aducem multe victorii. Victoria aduce bucuria și toată lumea e fericită. A fost foarte cald în prima repriză, parcă-mi aduc aminte de America, când am jucat cu americanii, 40 de grade. În repriza a doua eu zic că am jucat mai bine.

Suntem la început, muncim în fiecare zi să ne simțim mai bine, să jucăm mai bine. Avem băieți tineri care vin din spate, în fiecare zi ei apar, trebuie să le dăm timp. Au nevoie de spațiu și ușor-ușor vor apărea, avem o academie foarte bună și ne bazăm pe ea 100%.

Nicolas Popescu crește și el ca ceilalți, șanse pentru fiecare, încă mai are mult de muncă, să se dezvolte fizic. Cu mingea știe, dar trebuie să se dezvolte fizic. Îl așteptăm pe el și pe toți ceilalți. Am avut 14 jucători de la juniori în cantonament.”, a declarat Gică Hagi, la finalul jocului cu Gaz Metan Mediaş.