Harry Kane, cu gândul deja la meciul din „sferturile” CM 2022: „Cu Franța, va fi luptă foarte dificilă!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat luni, 05 decembrie 2022, ora 09:18,
Harry Kane
Harry Kane

Anglia s-a calificat în sferturile CM 2022 după un categoric 3-0 în fața Senegalului.

Harry Kane, cel care a fost desemnat omul meciului, a oferit o primă reacție după partidă. Iată ce a spus atacantul britanicilor.

„Cu Franța, va fi luptă foarte dificilă!”

Meciurile eliminatorii nu sunt niciodată ușoare. Am dat dovadă de o mare maturitate pe parcursul turneului. 3-0 este un scor bun, împotriva unei echipe foarte bune. Este meritul băieților.

Mentalitatea a fost una de top încă de la început și profităm de șansele pe care le avem, atunci când ele apar.

Este o altă victorie în faza eliminatorie, nu a fost ușor Angliei în ultimii ani. Totuși, când câștigi cu 3-0 nu poate fi decât o seară grozavă

Am avut timp, mingea s-a așezat perfect și conexiunea a fost perfectă. Am mai avut o ocazie, înainte de gol, la care ar fi trebuit să mă descurc mai bine, așa că a fost plăcut să văd că de data aceasta a intrat în plasă. Sunt atacant, așa că de fiecare dată când marchez sunt fericit

Ne vom bucura de această victorie, apoi ne vom concentra pe meciul cu Franța. Va fi luptă foarte dificilă”, a declarat Harry Kane, potrivit presei din Anglia.