Înfrângere dureroasă! CSM București, bătută de Ferencvaros în Liga Campionilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 09 ianuarie 2021, ora 21:00,
ftc csm
ftc csm

A fost a treia înfrângere în grupele competiției pentru tigroaice care au cedat la Budapesta în ultimele 10 minute ale confruntării.

Chir și cu o Neagu în formă mare, echipa lui Adi Vasile a pierdut în fața adversarei pe care o învinsese în tur cu 25-19. CSM a condus la pauză la două goluri diferență, însă lipsa a cinci jucătoare importante a atârnat serios în deznodamântul partidei. Neagu a reușit 9 goluri pentru echipa noastră, urmată îndeaproape de Barbara Lazovic cu 7 goluri. În urma acestui eșec, CSM ar pute apierde locul secund în grupă chiar în favoarea învingătoareai ei din această seară.

Fosta campioană a Europei este pe poziția a doua a clasamentului cu un punct peste unguroaice, dar acestea au un meci mai puțin disputat. Primele două clasate ajung direct în sferturile de finală. În timp ce ocupantele lorcurilor 3-6 vor disputa baraje pentru a ajunge în această fază a competiției.