Ioan Andone, după ce Rapid a fost umilită în Giulești de CFR Cluj: „Credeam că e candidată la titlu!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat marți, 09 aprilie 2024, ora 21:24,
Ioan Andone
Ioan Andone

Partida Rapid-CFR Cluj încheiată cu scorul de 1-4 stârnește reacții chiar și la câteva zile după disputare.

Ioan Andone a vorbit despre cele două formații pe care le-a antrenat. Iată ce a transmis „Fălcosul” despre trupa pregătită de Cristiano Bergodi.

„Credeam că e candidată la titlu!”

„Ce a putut să facă CFR-ul e incredibil, nu mă așteptam să câștige așa cu Rapid. La Hunedoara a jucat groaznic. Nu puteam crede că CFR conduce cu 4-0 la pauză la Rapid acasă. S-a transformat echipa, au avut altă atitudine.

Puteam paria două milioane de euro că nu va conduce CFR cu 4-0 la pauză la Rapid acasă. Cum să te bată Corvinul cu 4-0? Îți dă un gol la întâmplare, te bate la un gol, mai înțeleg, dar cum să mai dea 3 goluri în repriza a doua?

Rapidul e Rapid, dar nu mă așteptam chiar la asta. Credeam că e candidată la titlu. Uite ce transformare. Lot valoros, același antrenor, și a pierdut 3 meciuri la rând. Uite ce greșeli se fac și acolo. Iar jucătorii sunt buni. Bergodi ar trebui să facă ceva, nici măcar un egal nu a obținut în meciurile astea”, a declarat Ioan Andone, conform DigiSport.ro.