Jucător de la Dinamo și-a acuzat un coleg de eliminarea din Cupa României

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat miercuri, 27 octombrie 2021, ora 09:31,
MIHAI EȘANU
MIHAI EȘANU

FC Argeș s-a calificat în sferturile Cupei României după ce a învins-o cu 2-1 de Dinamo, într-un meci decis pe final.

Alb-roșii au deschis scorul, dar piteștenii au întors rezultatul în ultimul sfert de oră prin golurile lui Ișfan și Cristi Dumitru.

Constantin Nica a fost surprins discutând cu reporterul aflat la stadion. Fundașul dreapta an știa că imaginile sunt transmise în direct și a spus: „Aveam și galben. Dacă ieșea și Eșanu să mă ajute, era minge înaltă, avea timp...”.

A urmat apoi dialogul oficial. „Din punctul meu de vedere a fost o primă repriză echilibrată, chiar dacă s-a jucat mai mult în jumătatea noastră. După pauză am intrat bine, am înscris, apoi ne-am creat mai multe ocazii.

Nici nu știu dacă au vrut să dea pasă la primul gol, a dat mingea tare. La golul decisiv, mingea s-a dus foarte sus, abia o vedeam. Când a căzut, arbitrul striga fără fault, fără fault. Eu aveam cartonaș galben”, a spus Constantin Nica, la Telekom Sport.