Keșeru, după ce a fost căpitan în premieră și a recidivat pe tabelă: „Un sentiment contradictoriu”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 23:32,
FCSB, sursa foto: gsp.ro/Raed Krishan

FCSB s-a impus la limită în fața Academicii Clinceni, scor 3-2, în etapa a zecea din Liga 1, iar Keșeru s-a numărat printre autorii golurilor.

După ce și-a trecut numele pe lista marcatorilor, pentru a treia oară de la revenire, atacantul de 34 de ani a vorbit la flash-interviu la finalul jocului, din postura de căpitan, pentru prima dată în acest sezon.

Keșeru a declarat că echipa sa a avut momente bune de joc, dar și mai puțin bune, însă este de părere că aspectul acesta se poate regla în viitor. De asemenea, vârful s-a simțit onorat să poarte banderola de căpitan la FCSB pe braț.

”Un sentiment contradictoriu. Au fost perioade de joc foarte bune. În primele 25 de minute, am controlat total jocul. Apoi ne-am relaxat și a venit și pedeapsa. Au înscris în minutul 44. Au fost lucruri foarte bune și o relaxare nejustificată.

E un material unde se poate construi și cred că există potențial, dar este nevoie de timp. Reușim să controlăm momentele și să conștientizăm momentele când luăm piciorul de pe accelerație și îi permitem adversarului să avanseze.

Claudiu Keșeru, sursa foto: gsp.ro

E o onoare (n.r. să fie căpitan). M-am simțit deosebit și mă bucur că am reușit victoria la primul meci la care am fost căpitan. E a treia victorie consecutivă. A fost decizia antrenorului, el ne-a comunicat”, a declarat Keșeru la finalul partidei.