Laurențiu Reghecampf a uitat când a câștigat ultimul meci! Neftci Baku a pierdut derby-ul cu Sabah

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat joi, 26 ianuarie 2023, ora 22:00,
Laurențiu Reghecampf

Neftci Baku a cedat cu 0-2 pe terenul lui Sabah, în Etapa a 19-a a primei divizii din Azerbaidjan.

Laurențiu Reghecampf a câștigat ultimul meci cu Neftci Baku în urmă cu mai mult de o lună

După trei meciuri amicale în care nu a câștigat niciodată, pentru Neftci Baku a venit și prima partidă oficială. Formația antrenată de Laurențiu Reghecampf a jucat în deplasare, cu Sabah, în Etapa a 19-a a campionatului.

Gazdele au deschis scorul în minutul 7, când Joy-Lance Mickels a transformat un penalty. Sabah și-a mărit avantajul în minutul 37, Oleksiy Kashchuk trecându-și și el numele pe lista marcatorilor.

În urma acestui rezultat, Neftci Baku rămâne pe locul 3, cu 38 de puncte, la 15 distanță de liderul Qarabag. Sabah este pe poziția a doua, cu 46p.

Laurențiu Reghecampf nu a câștigat niciun meci în 2023 pe banca lui Neftci Baku. În partidele de pregătire a remiat cu Vasas Budapesta (Ungaria), 1-1, și a pierdut cu polonezii de la Legnica (1-2) și sârbii de la Steaua Roșie Belgrad (0-1).

Ultima victorie a lui Neftci datează de peste o lună, pe 23 decembrie, când s-a impus cu 3-0 pe teren propriu, în fața lui Shamacki.