Laurențiu Reghecampf, umilit în Azerbaidjan! Neftci Baku a primit 3 goluri pe teren propriu în 15 minute

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat duminică, 23 octombrie 2022, ora 21:00,
Laurențiu Reghecampf a fost, din nou, umilit în Azerbaidjan, după ce în Etapa a 8-a Neftci Baku a fost învinsă de Qarabag cu 1-3

Neftci Baku, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, a pierdut pe teren propriu derby-ul orașului, cu Sabah.

Echipa lui Laurențiu Reghecampf a primit 3 goluri în 15 minute pe teren propriu

Meciul a contat pentru Etapa a 11-a a campionatului și s-a încheiat cu victoria oaspeților cu 3-2. Sabah a condus cu 3-0, după golurile marcate de Mickels (37), Apeh (45+7) și Isayev (52).

Neftci a redus din diferență prin Buludov, în minutul 71, dar după câteva secunde echipa antrenată de Laurențiu Reghecamp a rămas în inferioritate, Zulfugarli priminmd direct cartonașul roșu.

Mahmudov a marcat în minutul 82 din penalty pentru Neftci Baku, dar Laurențiu Reghecampf a suferit o nouă înfrângere în campionatul din Azerbaidjan.

Este pentru prima dată în acest sezon când Neftci primește 3 goluri pe teren propriu în campionat. Dar echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf a mai suferit o înfrângere umilitoare, 1-3 cu Qarabag, în deplasare, în Etapa a 8-a.

În urma rezultatului din etapa a 11-a, Neftci Baku rămâne pe locul 3 în clasament, cu 22 de puncte, la 8 de liderul Qarabag, care are un meci mai puțin. Păoziția a 2-a este ocupată de Sabah, cu 28 p.