VIDEO | Goluri multe în Liga Campionilor. Stanciu putea să înscrie pe Camp Nou! Chelsea – Ajax și Dortmund – Inter, meciuri de poveste

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 05 noiembrie 2019, ora 23:18,
Nicolae Stanciu și Lionel Messi

UPDATE 00:00 Iată rezultatele serii în Liga Campionilor:

Ianis Hagi (Genk), Răzvan Marin (Ajax) și Ciprian Tătărușanu (Lyon) au rămas pe banca de rezerve.

UPDATE 23:42 Lyon – Benfica 2-1! A înscris Seferovic în minutul 78.

Valencia – Lille 3-1! ‘Liliecii’ au preluat conducerea după autogolul lui Soumaoro din minutul 82 și reușita lui Kondogbia din minutul 84.

UPDATE 23:36 Dortmund – Inter 3-2! A înscris Hakimi în minutul 77.

UPDATE 23:32 Revenire fabuloasă pentru Chelsea! Londonezii au egalat-o pe Ajax, de la 1-4.

Au înscris Jorginho, din penalty, în minutul 71, și James, în minutul 74.

UPDATE 23:26 Situație incredibilă pe Stamford Bridge! Dublă eliminare pentru Ajax! Fundașii Blind și Veltman au primit al doilea cartonaș galben! Arbitrul italian Gianluca Rocchi este impasibil.

UPDATE 23:23 Valencia – Lille 1-1! A înscris Dani Parejo, din penalty, în minutul 66.

UPDATE 23:21 Chelsea – Ajax 2-4! A înscris Azpilicueta în minutul 63.

Dortmund – Inter 2-2! A înscris Julian Brandt în minutul 64.

UPDATE 23:13 Liverpool – Genk 2-1! A înscris Alex Oxlade-Chamberlain în minutul 53.

Dortmund – Inter 1-2! A înscris Hakimi în minutul 51.

Chelsea – Ajax 1-4! A înscris Donny van de Beek în minutul 55.

Olandezii au avut precizie maximă! Au marcat de fiecare dată când au șutat pe poarta lui Kepa.

UPDATE 22:50 S-a încheiat prima repriză pe toate cele șase stadioane! Iată rezultatele la pauză:

UPDATE 22:46 Napoli – Salzburg 1-1! A înscris Lozano în minutul 44.

UPDATE 22:45 Liverpool – Genk 1-1! A înscris Samata în minutul 41.

Dortmund – Inter 0-2! A înscris Vecino în minutul 40.

UPDATE 22:38 Chelsea – Ajax 1-3! A înscris Ziyech în minutul 35.

Lyon – Benfica 2-0! A înscris Depay în minutul 33.

Valencia – Lille 0-1! A înscris Osimhen în minutul 25.

UPDATE 22:21 Chelsea – Ajax 1-2! A înscris Promes în minutul 20.

UPDATE 22:19 Liverpool – Genk 1-0! A marcat Georginio Wijnaldum în minutul 14.

UPDATE 22:12 Napoli – Salzburg 0-1! A înscris Haaland în minutul 11, din penalty.

UPDATE 22:05 Lyon – Benfica 1-0! A înscris Andersen în minutul 4.

Chelsea – Ajax 1-1! A înscris Jorginho din penalty în minutul 5.

Dortmund – Inter 0-1! A înscris Lautaro Martinez în minutul 5.

UPDATE 22:03 Chelsea – Ajax 0-1! A înscris Quincy Promes în minutul 2.

UPDATE 21:54 Tenismenul german Alexander Zverev, care se pregătește pentru Turneul Campionilor de la Londra, este în tribune la meciul Chelsea – Ajax.

UPDATE 21:48 Slavia Praga obține un egal nesperat la Barcelona! Cehii n-au avut niciun șut pe poarta adversă, dar s-au apărat bine.

UPDATE 21:30 Nicolae Stanciu a părăsit terenul în minutul 64, fiind înlocuit de Husbauer.

UPDATE 21:20 Zenit – Leipzig 0-2! A înscris Sabitzer în minutul 63.

UPDATE 21:05 Nicolae Stanciu a primit cartonașul galben în minutul 47, pentru un fault.

UPDATE 21:02 Iată echipele de start pentru celelalte meciuri care încep la ora 22:00.

Dortmund – Inter

Lyon – Benfica

Napoli – Salzburg

Valencia – Lille

UPDATE 21:00 Din păcate, Răzvan Marin și Ianis Hagi sunt rezerve în Chelsea – Ajax, respectiv Liverpool – Genk.

UPDATE 20:51 Pe Camp Nou, Nicolae Stanciu a fost unul dintre cei mai periculoși jucători ai Slaviei Praga în prima repriză.

UPDATE 20:48 Zenit – Leipzig 0-1! A înscris Demme în minutul 45+5!

UPDATE 20:35 Ocazie pentru Nicolae Stanciu! Internaționalul român a șutat pe lângă poartă, din lovitură liberă.

UPDATE 20:25 Ocazie pentru Stanciu! Mijlocașul român a șutat dintr-o poziție bună, dar mingea a fost deviată peste poartă de către un coechipier.

UPDATE 19:20 Nicolae Stanciu este titular în Barcelona – Slavia Praga.

Zenit – Leipzig

Runda a patra din grupele Ligii Campionilor este programată astăzi și mâine. Nicolae Stanciu și Slavia Praga au o misiune aproape imposibilă pe Camp Nou cu FC Barcelona. Răzvan Marin este anunțat titular în Chelsea Londra – Ajax Amsterdam, iar Ianis Hagi are șanse mici să joace împotriva campioanei Europei, Liverpool, pe stadionul Anfield.

Toate golurile și desfășurarea meciurilor în timp real pot fi văzute pe realitateasportiva.net!

Primele meciuri încep la ora 19:55, Barcelona – Slavia Praga (grupa F) și Zenit Sankt Petersburg – Leipzig (grupa G).

Slavia Praga are șanse minime de calificare în faza următoare. Cehii au un singur punct într-o grupă alături de Barcelona (7 puncte), Inter (4 puncte) și Dortmund (4 puncte).

Genk pare victimă sigură în deplasarea din Anglia. Belgienii traversează o criză în campionat, iar în Liga Campionilor au primit 10 goluri în trei meciuri.

Ianis Hagi este anunțat rezervă în meciul cu Liverpool, care începe la ora 22:00.

Chelsea și Ajax sunt la egalitate de puncte în grupa H, înaintea confruntării de pe Stamford Bridge.

Răzvan Marin este anunțat titular în linia de mijloc a ‘lăncierilor’.

Iată programul complet al serii în Liga Campionilor:

chelsealiverpoolgenknicolae stanciuianis hagislavia pragaliga campionilorlive blogstanciubarcelona