Mario Camora, nemulţumit după jocul cu olandezii: ,,Un rezultat de egalitate era mai corect”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 22 octombrie 2021, ora 00:28,
Mario Camora

Mario Camora, căpitanul celor de la CFR Cluj, a reacţionat la finalul jocului cu AZ Alkmaar, din cadrul etapei a 3-a a Conference League, terminat cu o înfrângere, scor 0-1

Unicul gol al partidei care s-a disputat în Gruia a fost marcat de către Jesper Karlsson. Acesta a punctat pentru oaspeţi în prima repriză, în minutul 18, din assistul lui Yukinari Sugawara.

Mario Camora s-a declarat nemulţumit de rezultatul înregistrat în Gruia. Acesta este de părere că el şi colegii săi meritau cel puţin un rezultat de egalitate.

Citeşte şi ANAMARIA PRODAN, GATA DE O NOUĂ RELAŢIE DUPĂ DIVORŢUL DE LAURENŢIU REGHECAMPF: ,,NU O SĂ FIE ROMÂN”

,,Nu am reuşit să câştigăm, dar eu zic că un rezultat mai corect era de egalitate. Păcat pentru eforturile făcute în repriza a doua. Dacă vrem să ajungem pe locul doi trebuie să avem atitudinea din repriza a doua. Trebuie să fim aşa din primul minut. Trebuie să găsim soluţia să intrăm mai bine. Asta a făcut diferenţa. Echipa adversă a fost mai agresivă.’‘, a declarat Mario Camora, la finalul jocului cu AZ Alkmaar, pentru Pro X.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj a rămas pe ultimul loc în Grupa D a Conference League, unde a acumulat doar un singur punct din 3 partide până acum. De partea cealaltă, cei de la AZ Alkmaar au rămas pe primul loc în grupă, cu 7 puncte acumulate din 3 meciuri disputate.
CFR Cluj - AZ Alkmaar/Sursa foto: Twitter Alkmaar
CFR Cluj – AZ Alkmaar/Sursa foto: Twitter Alkmaar

Citeşte şi CFR CLUJ, DE NERECUNOSCUT! ÎNFRÂNGERE ŞI CU AZ ALKMAAR, ÎN CONFERENCE LEAGUE