Mesajul clar al lui Cristiano Bergodi după ce a dat de pământ cu UTA: ”Mă distrez cu ei!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat vineri, 02 decembrie 2022, ora 19:26,
Cristiano Bergodi

Echipa UTA Arad a pierdut vineri, pe teren propriu, meciul disputat în compania echipei Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-4. Partida s-a disputat în etapa a 19-a din Superligă.

Echipa lui Bergodi a arătat un nou meci solid.

Ultimul gol al meciului a fost marcat de Păun în minutul 90+5.

La finalul meciului, Cristiano Bergodi a fost mulțumit de jocul echipei sale.

”E munca băieţilor din antrenament şi ceea ce fac. Asta e important. Se antrenează bine. Azi au jucat un meci frumos. A doua repriză a fost bună. A fost un teren greu. Păcat că am luat gol în prima repriză.

În general, am avut alte ocazii. Mă bucur, au jucat un meci frumos băieţii. Încercăm întotdeauna să jucăm cum trebuie. Băieţii au poftă de joc. Sunt mulţumit ca antrenor, pentru că mă distrez cu ei.

Am lăsat în afara lotului trei jucători, pentru că toţi erau apţi. Avem un lot numeros. Trebuie să alegem un prim 11. Facem o treabă bună. Nu putem juca cu mai mulţi jucători.

E un obiectiv să intrăm în play-off. Din păcate, cei de la UTA, nu evoluează pe un teren aşa bun”, a spus Cristiano Bergodi.