Motivul pentru care a căzut nocturna la meciul Dinamo – FC Botoşani

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 19 septembrie 2021, ora 20:47,
Dinamo – FC Botoşani, nocturna

În minutul 36 al meciului dintre Dinamo și FC Botoșani, nocturna de pe stadionul ”Ștefan cel Mare” a căzut. Era 2-0 pentru moldoveni în momentul în care nocturna de pe arena ”câinilor” s-a stins.

Jocul a fost întrerupt, iar responsabilii de la stadion au încercat să remedieze problema. Jucătorii au luat o pauză și s-au dus la marginea terenului, iar arbitrii au rămas pe gazon, în așteptarea rezolvării situației.

După mai mult de zece minute, s-a găsit o soluție la rezolvarea problemei, iar nocturna și-a revenit. Acum s-a aflat şi motivul pentru care nocturna din Ştefan cel Mare a căzut.

Motivul pentru care nocturna celor de la Dinamo s-a stins îl reprezintă o pană de curent care a avut loc în zona stadionului, informează Digisport. Din fericire pana de curent nu a durat foarte mult, iar jocul a putut fi reluat.

Golurile celor de la FC Botoșani au fost marcate de Ongenda, în minutul 13, și Kage, din penalty, în minutul 18.

Sursa foto: gsp.ro