Nemulțumirea lui Ciprian Deac după victoria cu Mioveni: „De ce apar asemenea zvonuri doar în ziua meciului?”

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat duminică, 31 iulie 2022, ora 09:42,
Ciprian Deac a realizat scorul pauzei, după golul marcat din penalty în minutul 45

CFR Cluj a învins CS Mioveni cu 4-2, dar Ciprian Deac, autorul unui gol, este deranjat că în ziua meciului au apărut zvonuri privind insolvența echipei.

Ciprian Deac recunoaște că, în ultimele partide, CFR Cluj a  trăit periculos

Campioana CFR Cluj s-a impus cu 4-2, pe teren propriu, în fața lui CS Mioveni, în Etapa a 3-a din Superligă. Meciul a fost întrerupt aproximativ 40 de minute după ce s-a stins nocturna.

La finalul partidei, Ciprian Deac, care a marcat în minutul 45 din penalty, a recunoscut că a avut emoții din cauza faptului că echipa campioană putea pierde cu 0-3 la „masa verde” dacă problema nocturnei nu ar fi fost remediată în 60 de minute.

A fost un meci cu peripeţii. Când s-a stins lumina aveam emoţii foarte mari că nu vom continua meciul. E bine că am dat şi golul 4 şi am avut o linişte pe final.

În ultimele partide am trăit periculos şi nu asta este identitatea CFR-ului. E clar că nu mai suntem echipa care am fost.

Trebuie să fie un semnal de alarmă, aici nu te aşteaptă. Pretenţiile sunt mari, investiţiile sunt mari şi nu se accepte nici un eşec. Nu ştiu ce se întâmplă, e clar că trebuie să ne trezim”, a declarat Ciprian Deac la finele partidei.

Nu ştiu de ce apar zvonuri cu faliment şi insolvenţă doar în ziua meciului”, se rezolvă Ciprian Deac

Jucătorul și-a manifestat nemulțumirea vizavi de faptul că în ziua meciului au apărut zvonuri privind insolvența echipei. „Dacă o să continuăm aşa nu o să fie bine. Din echipa aia care primea greu gol am ajuns una căreia toţi reuşeşc să îi marcheze.

Nu ştiu de ce apar asemenea zvonuri cu faliment şi insolvenţă doar în ziua meciului. Vă spun sincer, clubul acesta nu moare. Avem un patron deosebit şi ne bucurăm că s-a făcut bine.

Toţi s-au săturat de CFR, de 5 ani campioana a României. Ştiu că lumea vrea altceva, dar promit că o să încercăm să nu le facem pe plac”, a precizat Ciprian Deac.