Nemulţumiri după derby-ul din Ştefan cel Mare: ,,A fost penalty clar”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 24 octombrie 2021, ora 09:36,
Dinamo vs Rapid

Dinamo şi Rapid au terminat la egalitate derby-ul etapei a 13-a din Liga 1. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1, după ce Carnat a egalat pentru giuleşteni în prelungirile partidei.

După acest meci, dinamoviştii s-au declarat nemulţumiţi. Ionel Dănciulescu, emblemă a clubului Dinamo, este de părere că formaţia lui Mircea Rednic a fost privată de un penalty în prima repriză a meciului. Totul s-ar fi petrecut în minutul 16 al jocului, când la un corner, Cristi Săpunaru l-a tras în careu e Espinosa.

Citeşte şi DRAMA NEȘTIUTĂ A UNUIA DINTRE CEI MAI MARI FOTBALIȘTI. A FOST ABUZAT SEXUAL ÎN COPILĂRIE

,,A fost un 11 metri clar în prima repriză la ținerea lui Săpunaru. Eu spun că e penalty. Păcat de efortul băieților, chiar am văzut o atitudine bună, cu Gabi Torje un adevărat lider de echipă, exceptând acea fază pe care putea s-o joace într-un alt mod.

Cred că dacă echipa va avea aceeași consitență în joc, Dinamo va arăta mult mai bine de la meci și nu cred că vor fi probleme cu salvarea de la retrogradare.”, a declarat Ionel Dănciulescu, pentru Digisport.

Mircea Rednic şi Ionel Dănciulescu

Citeşte şi ,,CÂINII”, SUPĂRAŢI DUPĂ REMIZA DIN ŞTEFAN CEL MARE: ,,DINAMO MERITA VICTORIA”