NEWS ALERT | Edi Iordănescu a fost testat pozitiv cu noul coronavirus! Cum se simte antrenorul de la FCSB

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat marți, 12 octombrie 2021, ora 13:50,
Edi Iordănescu

FCSB nu scapă de coșmarul COVID-19! Antrenorul Edi Iordănescu a fost testat pozitiv la COVID-19, potrivit unor surse din cadrul clubului de fotbal. Antrenorul este asimptomatic, dar va trebui să stea 14 zile în carantină.

Antrenamentul de azi a fost condus de Mihai Pintilii. La rândul lui, portarul Cătălin Straton a fost testat pozitiv.

De asemenea, Constantin Budescu (32 de ani) și Adrian Șut (22 de ani) acuză de câteva zile o răceală și sunt suspecți că ar fi fost infectați cu noul coronavirus.

Cei doi jucători au fost izolați de grup. La ultimul meci din Liga 1, cel cu Chindia, Șut a fost titular și a fost schimbat la pauză, iar Budescu a intrat la pauză și a transformat penalty-ul din prelungirile partidei, aducând victoria, scor 1-0.

Astfel, Iordănescu va lipsi de la meciul pe care FCSB îl va disputa, sâmbătă, de la ora 20.30, pe teren propriu, la Buzău, cu CS Mioveni, în etapa a 12-a a Ligii I.