Notele primite de românii Parmei după thrillerul de la Florența! Cum i-au impresionat pe italieni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 07 martie 2021, ora 23:00,
Fiorentina vs Parma – Serie A TIM 2020/2021

Parma a ajuns la al treilea meci consecutiv în Serie A, în care conduce pe tabelă, dar nu reușește să își apropie victoria.

Man și Mihăilă au pus însă umărul pentru un eventual succes, anulat în prelungiri după autogolul unui coechipier. Fostul fotbalist al oltenilor a marcat în minutul 90 golul ce părea a fi cel de trei puncte pentru echipa sa și a primit nota 7 din partea celor de la tuttomercatoweb.com. Un singur coleg a mai fost notat așa de bine după prestația împotriva Fiorentinei. Autorul golului 2 al Parmei, Kurtic, a primi și el nota 7.

„Talentatul jucător român a fost devastator! Mai întâi, l-a servit pe Kurtic și a oferit assist-ul pentru golul de 2-2, iar apoi a marcat golul de 3-2”, a fost comentariul italienilor după evoluția lui Mihăilă.

Sursă foto: Profimedia Images/ Massimo Paolone/LaPresse

Man a prins doar o jumătate de oră de joc în fața formației Viola, iar fostul fotbalist al celor de la FCSB a fost notat cu 6 la capătul perioadei petrecute pe teren.

„Man dă dinamism și prospețime compartimentului ofensiv al Parmei, chiar dacă în meciul făcut de el atârnă greu golul devorat în fața porții, după un assist perfect al lui Pezzella”, a fost analiza celor de la tuttomercatoweb.com.