Oficialul Oțelului relatează situația de la Galați: „Carul de transmisie al partidei nici nu a ajuns la stadion, nu știm pe unde este. E greu să estimezi dacă se va juca sau nu partida”

Articol de Ionut Dumitrescu - Publicat duminică, 26 noiembrie 2023, ora 12:57,
zapada
zapada

 

„La Galați există un cod roșu de viscol până la ora 16:00. Acum a început să ningă mai tare. Ținem legătura cu oficialii partidei, așteptăm să vedem ce se va întâmpla mai departe și când se va opri situația, ca să putem opera pe stadion.

Am încercat să deszăpezim de control o porțiune, dar zăpada s-a pus imediat la loc. E o situație mai complicată, întrucât sunt drumurile blocate în județele Brăila și Galați. Carul de transmisie al partidei nici nu a ajuns la stadion, nu știm pe unde este.

Din ce am înțeles, observatorul de arbitri și ceilalți oficiali ai partidei au ajuns de ieri în Galați (n.r. – sâmbătă), dar observatorul de joc nu a putut fi contactat.

E greu să estimezi ceva concret în acest moment, dacă se va juca sau nu partida. Noi suntem pregătiți de orice situație”, a declarat Marian Brăilescu, pentru GSP.

cod rosuuniversitatea craiovagalatizapada