Probleme pentru Marius Şumudică înaintea returului cu Lincoln! Bouhenna a ieşit accidentat după 21 de minute jucate cu Clinceni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 24 iulie 2021, ora 22:35,
Marius Şumudică/Sursa foto: Profimedia Images

Marius Şumudică se confruntă cu probleme la CFR Cluj, după ce fundaşul Rachid Bouhenna a ieşit accidentat de pe teren în meciul contra celor de la Academica Clinceni.

Venit în această vară în Gruia, de la Sepsi OSK, fundaşul algerian a resimţit probleme la genunchi şi a părăsit terenul de la Călăraşi în minutul 21 al jocului.

Marius Şumudică, antrenorul CFR-ului, a ales să-l schimbe în prima repriză pe Bouhenna cu tânărul Denis Ciobotariu, fundaş ce ar putea evolua şi în meciul retur din Champions League cu Lincoln Red Imps

Rachid Bouhenna a ajuns la CFR Cluj în această vară gratis de la Sepsi Sfântu Gheorghe şi este cotat pe siteurile de specialitate la 750.000 de euro.

CFR Cluj joacă returul cu cei de la Lincoln Red Imps miercuri, de la ora 20:30, în Gruia, cu un avantaj de 1 gol, după ce în Gibraltar a învins cu scorul de 2-1.

Citeşte şi EXPLICAȚIILE LUI ȘUMUDICĂ DUPĂ CE S-A DEZLĂNȚUIT LA ULTIMA CONFERINȚĂ DE PRESĂ: „ȚIN SĂ FAC DOUĂ PRECIZĂRI”