Răzvan Lucescu a cedat după ce PAOK a pierdut derby-ul cu Olympiakos: „Acest arbitraj este o rușine”

Articol de Gabriel Ion - Publicat duminică, 21 aprilie 2024, ora 22:13,
Răzvan Lucescu

Echipa PAOK, antrenată de Răzvan Lucescu, a fost învinsă, în deplasare, de Olympiakos, cu 1-2, în etapa a 32-a campionatului.

Răzvan Lucescu l-a acuzat pe arbitrul portughez Miguel Nogueira că a ajutat Olympiakos

Gazdele au deschis scorul în minutul 27, prin Quini, după ce Podence a ratat un penalty, iar Martins a dublat avantajul lui Olympiakos în minutul 61. Marcos Antonio a înscris golul de onoare al lui PAOK, în prelungiri.

La finalul meciului, tehnicianul român l-a acuzat pe arbitrul portughez Miguel Nogueira că a ajutat formația gazdă.

„Nu este ușor să obții un rezultat pozitiv aici. Cele două echipe nu au jucat un fotbal fantastic, au fost multe mingi lungi. Nu este posibil să acorzi penalty la un asemenea contact. Nu l-ar da în țara lui. A făcut-o pentru a ajuta o echipă.

Al doilea gol a venit dintr-un fault asupra lui Sastre. Condițiile erau dificile pentru a face ceva. Acest arbitraj este o rușine. A fost un joc slab, dar venim după jocurile europene. Poate că am fi reușit un rezultat diferit dacă arbitrajul nu ar fi fost așa”, a spus el, conform metrosport.gr.