Răzvan Marin şi-a arătat clasa la Cagliari! Ce a reuşit românul în partida cu Genoa

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 12 septembrie 2021, ora 22:07,
Răzvan Marin

Răzvan Marin, mijlocaşul celor de la Cagliari, a fost în prim-plan în ultimele zile, după ce a avut o ieşire nervoasă la finalul meciului României din Macedonia de Nord.

Acesta a fost nemulţumit de faptul că nu a fost folosit mai mult de către selecţionerul Mirel Rădoi, care l-a preferat în primul 11 pe Dragoş Nedelcu. Ulterior, mijlocaşul şi-a cerut scuze pentru ieşirea de la Skopje.

Revenit la echipa de club, Răzvan Marin şi-a arătat clasa şi le-a dat peste nas contestatarilor. Românul a reuşit o pasă de gol în înfrângerea lui Cagliari cu Genoa, scor 2-3.

Mijlocaşul a centrat perfect de la colţul terenului în minutul 56, iar fundaşul Luca Cepitelli a reluat mingea cu capul, fără mari şanse pentru portarul Sirigu şi a făcut ca scorul până în minutul 59 să fie de 2-0 pentru Cagliari.

În cele din urmă, ,,sarzii” au pierdut cu scorul de 3-2, iar formaţia la care evoluează Răzvan Marin a rămas cu un singur punct în clasament.

Citeşte şi RĂZVAN MARIN, SPRIJINIT DUPĂ IEŞIREA NERVOASĂ DIN MACEDONIA DE NORD: ,,EL TREBUIE SĂ JOACE TITULAR! E CONŞTIENT DE ASTA”