Răzvan Patriche, dărâmat după eșecul suferit la Galați: „N-ai voie să iei golul în minutul 93!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat luni, 08 aprilie 2024, ora 22:17,
Răzvan Patriche

Dinamo a suferit o înfrângere dramatică la Galați. „Câinii” au primit gol în ultimul minut al partidei (0-1).

Răzvan Patriche a vorbit la finalul meciului de coșmar. Căpitanul formației din „Ștefan cel Mare” a fost puternic deranjat de cum au gestionat colegii săi finalul meciului.

„N-ai voie să iei golul în minutul 93!”

Nu știu cine era responsabil, ce s-a întâmplat, dar n-ai voie să iei golul în minutul 93, nu ai voie să fii prins așa descoperit.

Supărați și suporterii, cum suntem și noi. Nu știu cât ne ajuta un egal, dar era un punct în deplasare. Mergem înainte. Nu cred că mai e așa accesibilă salvarea directă, dar luptăm pentru un loc de baraj.

Faza noastră fixă, n-ai voie să iei gol în minutul 93… Ăsta este fotbalul. Nu este nimic pierdut deocamdată. Suntem la mâna noastră, trebuie să ne câștigăm punctele. Ne lipsesc mult suporterii acasă, dar asta este”, a declarat Răzvan Patriche, după eșecul cu Oțelul Galați.