Reacţie plină de furie a Simonei Halep la Montreal: ,,Degeaba te uiţi”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 12 august 2021, ora 11:05,
Simona Halep, Montreal/Sursa foto: Profimedia Images

Simona Halep a părăsit turul doi de la Montreal, după ce a pierdut meciul cu Danielle Collins, locul 28 WTA.

După două ore şi 47 de minute de joc, Simona Halep a pierdut meciul cu Danielle Collins, din cadrul turneului de la Montreal, de la care sportiva din România avea mai multe aşteptări. Pentru jucătoarea de tenis din România a fost primul turneu la care ia parte, după accidentarea de la Roma. 2-6, 6-4, 6-4 a fost scorul final al partidei dintre Halep şi Collins, disputat joi dimineaţa în cadrul competiţiei din Canada, în proba de simplu feminin.

Presiunea s-a văzut pe umerii Simonei Halep, care în timpul setului decisiv a avut parte de o criză de nervi, fiind nemulţumită de jocul pe care l-a prestat.

,,Nu te uita în tribună, stai joasă! Degeaba te uiți!”, a strigat Simona Halep, la un moment dat, după ce mingea trimisă de ea s-a dus mult în aut. Ulterior, sportiva din România s-a certat cu ea însăşi, s-a lovt cu racheta, după care a dat cu ea de pământ.

Simona Halep/Sursa foto: Digisport

În turul trei de la Montreal, Daniellle Collins se va duela cu Jessica Pegula, din SUA, locul 30 WTA.

Pentru că a fost eliminată în turul II de la Montreal, Simona Halep va încasa un cec în valoare de 13.300 de dolari. De altfel, Simona Halep a câştigat Rogers Cup în 2016 şi 2018 şi a mai ajuns în finală în 2015, iar din acest an, competiţia se numeşte National Bank Open.

Citeşte şi VIDEO | GESTUL MAI PUȚIN CUNOSCUT DIN MECIURILE SIMONEI HALEP: „I SE SCHIMBĂ COMPLET FAȚA!”