Rednic și-a pierdut răbdarea! Cere schimbarea lui Rădoi: „Stăm să ne rugăm de el să rămână?”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 13 noiembrie 2021, ora 17:08,
Sursă foto:  Profimedia Images, credit- BELGA PHOTO JOHN THYS
Sursă foto: Profimedia Images, credit- BELGA PHOTO JOHN THYS

Actualul selecționer al echipei naționale a României are parte de tot mai mulți contestatari, astfel că oamenii din fotbalul românesc cer ca tehnicianul în vârstă de 40 de ani să părăsească banca tricolorilor!

Egalul cu Islanda a reaprins din nou spiritele în jurul primei reprezentative, iar de această dată a venit rândul lui Mircea Rednic să iasă la atac. Antrenorul celor de la Dinamo consideră că este vremea ca FRF să facă o schimbare și nu este de acord cu „telenovela” creată în jurul rămânerii lui Mirel Rădoi la echipa națională.

sursa foto- profimedia images

Șanse încă mai avem, trebuie să credem până la sfârșit, dar dacă am pierdut, am făcut-o pe mâna noastră. Îmi pare rău pentru că puteam merge la baraj. Poate s-au făcut greșeli multe de la început, au fost foarte multe schimbări, nu a reușit să formeze un nucleu, 11-15 jucători de bază, a lipsit omogenitatea. Ca joc i-am dominat, trebuia și puțin noroc, mai mult tupeu, trebuia să jucăm și cu două vârfuri la un moment dat pentru că era un meci decisiv și aveam nevoie de 3 puncte.

Nu știu ce continuitate, din moment ce antrenorul spune că pleacă. Nu avea voie să facă greșeala asta cu două meciuri înainte pentru că jucătorii se relaxează. Nu era momentul ca el să-și anunțe plecarea. Din moment ce un antrenor spune că vrea să plece, stăm să ne rugăm de el să rămână la echipa națională? A avut atâtea șanse, am ratat calificarea la Campionatul European, acum la fel, eu zic că trebuie o schimbare.

Vorbim ca antrenorii să plece, dar ar trebui să plece și cei care numesc antrenorii la echipa națională. Schimbă antrenorii, dar cei care-i numesc nu au nicio responsabilitate, a spus Mircea Rednic, după amicalul cu FC Buzău.

Citește și CAUZA TENSIUNILOR DINTRE RĂDOI ȘI STOICHIȚĂ: „ĂLA A FOST MOMENTUL ÎN CARE PROBABIL S-A RUPT CEVA”

echipa nationalarednicdeclaratiirădoiromaniarealitatea