Reghecampf, atenționat după patru meciuri la rând fără victorie: „Nu-l ajută rezultatele!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 07 decembrie 2021, ora 09:35,
Reghe
Reghe

CSU Craiova a remizat aseară pe terenul celor de la FC Botoșani, scor 2-2, și rămâne astfel la 19 puncte în spatele liderului CFR Cluj!

Oltenii continuă să traverseze o criză din punct de vedere al rezultatelor, iar cele patru meciuri consecutive fără victorie în campionat i-au îndepărtat de elevii lui Reghecampf de principalul obiectiv al sezonului. Cu toate acestea, jocul Craiovei a fost lăudat de Ilie Dumitrescu după jocul cu Botoșani, însă „Mister” consideră că tehnicianul în vârstă de 46 de ani are un mare ghinion din cauza faptului că nu adună puncte.

„A fost un meci bun, un meci deschis, cu momente bune pentru Craiova pe început de joc. Pe urmă, reacția Botoșaniului pe final de repriză, când a marcat două goluri. Craiova a început bine repriza a doua și a marcat, apoi a fost un joc așa, pe contre. Pap a făcut un meci foarte bun. E un egal care nu ajută foarte mult pe niciuna.

Mă gândeam la diferența de exprimare între ce am văzut cu FCSB, la echipa Craiovei, și ce a fost acum. A fost o repriză foarte bună în 4-3-3, acum a început cu trei fundași, a fost destul de calculat, n-a riscat foarte mult. A schimbat doar post pe post.

Te aștepți, când joci cu trei fundași, să ai mai multă siguranță pe faza defensivă. Fundașii n-au gestionat bine în multe momente de joc. Trebuie să meargă în continuare pe același sistem, echipa are nevoie de continuitate dacă vrea să schimbe sistemul. Nu-l ajută rezultatele. Repet, mie mi-a plăcut foarte mult în 4-3-3„, a spus Ilie Dumitrescu, potrivit Digi Sport.