Reghecampf, dezamăgit după eșecul cu FC Argeș: „Nu cred că meritam să pierdem meciul!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 21 noiembrie 2021, ora 22:06,
Reghecampf, sursa- Profimedia Images

CSU Craiova a cedat pe terenul piteștenilor, scor 2-3, și a ratat șansa de a rămâne aproape de liderul CFR Cluj!

La finalul partidei, Laurențiu Reghecampf a tras primele concluzii. Acesta a mărturisit că echipa sa nu merita să piardă acest joc, în ciuda celor trei goluri încasate. Totodată, Reghe a discutat și despre eliminarea lui Alexandru Crețu din minutul 12 și este de părere că mijlocașul în vârstă de 29 de ani a făcut o greșeală uriașă, ținând cont de experiența sa.

„Consider că a fost un meci frumos, ambele echipe au încercat să câștige meciul. Ne-am creat foarte multe ocazii și în 10 oameni, dar am avut neșansă. Nu vreau să vorbesc despre greșelile de arbitraj. Reacția jucătorilor mei a fost una foarte bună, dar din păcate nu am reușit să marcăm. Rezultatul este foarte rău pentru noi. Nu cred că meritam să pierdem meciul. Au fost greșeli mari, mai ales la golul 2.

Am jucat normal după eliminarea lui Crețu, nu aveam cum să schimbăm în minutul 14. Ante și-a făcut datoria, a jucat foarte bine în locul lui Crețu. Probabil ar fi trebuit să îl schimb pe Crețu după primul galben. La experiența lui nu avea voie să facă o astfel de alunecare, era într-o zonă care nu era periculoasă.

Ei au fost în avantaj s-au retras, nu au mai ieșit la joc. După cartonașul roșu am avut o perioadă mai slabă, trebuia să continuăm jocul… Nu am înțeles asta. CFR e favorită în momentul de față, dar mai sunt foarte multe meciuri de jucat. Sunt optimist. Este un meci special (n.r. cel cu FCSB) pentru că se întâlnesc două echipe foarte bune. Trebuie să ne pregătim foarte bine, să fim mai ageri în fața porții și să marcăm”, a spus Reghecampf, după meciul cu FC Argeș.