România U20 – Portugalia U20, scor 1-1. Rezultat de egalitate pentru naționala lui Daniel Pancu într-un meci amical

Articol de Mihai Popescu - Publicat joi, 23 martie 2023, ora 19:57,
Daniel Pancu

Echipa naţională de fotbal U20 a României a încheiat la egalitate joi, în deplasare, scor 1-1, meciul amical disputat în compania selecţionatei U20 a Portugaliei.

Golurile au fost marcate de Santos în minutul 60, iar Mogoș a egalat în minutul 87.

Echipa U20 a României a evoluat în următoarea formulă: Sava – Mitran (Oteliţă 75), Ignat (Gergely 75), Ilie (Buta 75), Finica (Amzăr 75) – Pandele (Mogoş 64), Perianu (Voican 75), Pănoiu (Ciuciulete 64) – Bani (Bratu 64), I. Stoica (Cojocaru 64), Bodişteanu (Lazăr 75). SELECŢIONER: Daniel Pancu.

Următorul meci amical al naţionalei U20 a României va fi disputat luni, 27 martie, împotriva Norvegiei U20, la Sandnes, în Norvegia.