Steaua Bucureşti, moral bun înaintea startului Ligii a 2-a! Victorie la scor de neprezentare în amicalul cu Unirea Constanţa

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 24 iulie 2021, ora 17:32,
STEAUA
STEAUA

Steaua Bucureşti are un moral excelent înaintea debutului noului sezon de Liga a 2-a, care va începe pe data de 31 iulie.

,,Militarii” au mai disputat un meci amical înaintea startului sezonului, în compania celor de la Unirea Constanţa, pe care i-au învins la scor de neprezentare, 3-0.

Golurile partidei din Ghencea au fost reuşite de către Dragoş Huiban, în minutul 16, Vasile Buhăescu, în minutul 40, ca în minutul 64 Alexandru Zaharia să închidă tabela.

Sursa foto- AS47/Facebook

La cererea oaspeţilor, meciul nu a putut fi urmărit în format live video. La meci nu au avut acces nici spectatorii, care erau în număr foarte mare la meciurile ,,roş-albaştrilor.

Cum au arătat echipele de start în meciul de azi

Steaua: Bălbărău – Oroian, Walace, Bactăr, Ad. Ilie, Bărbulescu, Șt. Pacionel, E. Pacionel, Al. Zaharia, Huiban, Buhăescu
Rezerve: Sandu – Morariu, Enceanu, Neacșu, Călințaru, Băjenaru, Zătreanu, Mihăescu, St. Drăghici, Răsdan, Gherghiceanu
Antrenor: Daniel Oprița

Unirea Constanța: Nic. Grecu – Nicola, M. Leca, I. Ursu, Carabela – Cioinac, Cărăruș – Damașcan, Liv. Mihai, Grigore – Chirițoiu