Surpriza lui Mirel Rădoi! Cine ar putea juca fundaş central în meciul cu Armenia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 09 octombrie 2021, ora 08:37,
Sursa foto: Profimedia Images

Mirel Rădoi, selecţionerul naţionalei de fotbal a României, a reacţionat la finalul jocului cu Germania din preliminariile Campionatului Mondial ce va avea loc în 2022, în Qatar, terminat cu o înfrângere, scor 1-2.

Golurile partidei de la Hamburg au fost marcate de către Ianis Hagi, în minutul 9 al jocului, în timp ce nemţii au întors scorul în repriza a doua, prin Serge Gnabry, în minutul 52, cu un şut din afara careului şi Thomas Muller, în minutul 81.

După ce Andrei Burcă a ieşit accidentat de pe teren în partida cu nemţii, Mirel Rădoi ar putea surprinde în meciul cu Armenia, de pe 11 octombrie, şi să-i folosească pe acea poziţie pe Cristi Manea, Dragoş Nedelcu sau Alexandru Albu.

,,Vom vedea, nu sunt sigur dacă Burcă poate juca meciul cu Armenia. A încercat să forțeze, dar apoi a simțit în partea secundă că nu poate continua. Nici Nedelcearu nu știu dacă va fi recuperat. Avem Chiricheș, Toșca, Rus, Manea poate juca și el acolo.

Poate să apară și Nedelcu sau Albu, într-o situație de urgență. Oricum, din lotul pe care-l avem la dispoziție vom găsi o soluție.”, a declarat Mirel Rădoi, la finalul jocului cu Germania.

În urma acestui rezultat, România ocupă locul 4 în clasamentul Grupei J, cu 10 puncte acumulate din 7 partide disputate până acum.

Germania – România/Sursa foto: Profimedia Images

Citeşte şi ROMÂNIA, ÎNVINSĂ DE GERMANIA ÎN PRELIMINARIILE CM 2022. IANIS HAGI A DESCHIS SCORUL CU UN ȘUT SUPERB