Thomas Tuchel, după meciul cu Real Madrid: „Încălcare clară a regulilor! Este un dezastru!”

Articol de Ionut Dumitrescu - Publicat joi, 09 mai 2024, ora 07:10,
Thomas Tuchel

Bayern a pierdut meciul cu Real Madrid, scor 1-2 (3-4 la general), din manșa retur a semifinalelor Champions League. Bavarezii au ratat prezența în finală într-un mod absolut dramatic.

Mai întâi au primit două goluri în decurs de doar trei minute, iar apoi au înscris în prelungiri, dar reușita nu a fost validată.

La finalul meciului, Thomas Tuchel (50 ani) a răbufnit din cauza arbitrajului. Antrenorul lui Bayern a pus la zid prestația brigăzii de pe ”Santiago Bernabeu”.

”Este o înfrângere, dar noi am dat totul pe teren. Este amară, bineînțeles. Dar nu există regrete. A fost o luptă mare, am crezut că suntem aproape de final. Este o încălcare clară a regulilor! Este un dezastru.

Este un dezastru total! La al doilea gol al Realului, au lăsat jocul să continue. Jocul trebuie să continue și la noi, asta e regula clară. Prima greșeală este făcută de tușier, a doua de arbitru. Este o încălcare clară a regulamentului!”, a răbufnit antrenorul lui Bayern, citat de fcbinside.de.