VIDEO | Reacția lui Claudiu Keșeru și Florin Tănase după criticile lui Gigi Becali! Toni Petrea a oferit detalii

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 28 ianuarie 2022, ora 17:55,
Toni Petrea
Toni Petrea

Florin Tănase și Claudiu Keșeru au fost printre jucătorii de la FCSB cu cele mai slabe evoluții în duelul cu CFR Cluj, încheiat la egalitate, scor 3-3.

Cei doi fotbaliști nu au terminat meciul pe teren. Atacantul de 35 de ani a fost înlocuit la pauză de Andrei Dumiter, în timp ce golgheterul Ligii 1 din sezonul trecut a fost schimbat în minutul 88 cu Răzvan Oaidă.

Prestațiile dezamăgitoare ale acestora au adus, așa cum era de așteptat, critici din partea patronului Gigi Becali. Toni Petrea a afirmat, la conferința de presă premergătoare derby-ului cu Dinamo, că Tănase și Keșeru nu au fost afectați de reproșurile primite și continuă să se pregătească la nivel maxim.

Totuși, Keșeru este pe lista neagră a lui Gigi Becali, astfel că șansele ca el să apară în duelul cu Dinamo sunt minime. Cu CFR Cluj, atacantul a fost titular doar în absența lui Ianis Stoica.

Sunt jucători profesioniști, experimentați, nu mai sunt afectați de critici. Se pregătesc în continuare foarte bine și sper să aibă evoluții mai bune”, a declarat Toni Petrea, în cadrul unei conferințe de presă.