VIDEO | CS U Craiova, victorie în al doilea meci amical disputat! Cât s-a încheiat partida cu austriecii de la Tirol

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 29 iunie 2021, ora 21:00,
CS U Craiova

CS Universitatea Craiova s-a impus în cel de-al doilea meci amical disputat în cantonamentul din Austria, contra echipei Tirol, scor 3-1.

Golurile partidei au fost marcate de către Smith, minutul 20, pentru austrieci, respectiv Bălașa, în minutul 58, Markovic, în minutul 68, şi Reagy Ofosu în minutul 87.

Pentru trupa antrenată de Marinos Ouzounidis este la prima victorie în Austria, după ce în meciul trecut, cu ruşii de la UFA, a pierdut, scor 0-2.

Cum au arătat echipele de start în meciul de azi

CS Universitatea Craiova: David Lazar – Vlădoiu, Bălașa, M. Constantin, Vătăjelu – Mateiu, Cicâldău, Nistor – Cîmpanu, Baiaram, Ivan
Antrenor: Marinos Ouzounidis

Tirol: Oswald – Kock, Behounek, Awoudja, Klassen – Nachberger, Smith, Celic, Petsos – Kerber, Wallner
Antrenor: Thomas Silberberger

Citeşte şi CANDIDATĂ SURPRIZĂ LA TITLU! FCSB, CFR ŞI CS U CRAIOVA, AVERTIZATE: ,,SE VA AŞEZA ÎN COASTA CELOR TREI”